Miniprojekty Krzysia Battery capacity checker

Wybierz rodzaj obliczeń

Pamiętaj, że dokładność obliczeń jest kluczowa dla dokładnego wyniku. Jeśli mierzysz czas ładowania baterii, która znajduje się we włączonym urządzeniu, wyniki będą sfałszowane. Postaraj się na ten czas wyłączyć urządzenie, a jeśli to nie jest możliwe, korzystaj z niego jak najmniej. Nawet włączenie wyświetlacza telefonu potrafi znacząco zmienić wynik. Testu nie powinno przeprowadzać się zbyt często dla baterii litowych - pełne ładowanie i rozładowanie niszczy je!

Dane o prądzie podawaj w miliamperach i miliamperogodzinach (odpowiednio mA i mAh). Jeśli na Twojej baterii lub urządzeniu dane podane są w amperach lub amperogodzinach (A i Ah), pomnóż tę liczbę razy 1000.

mAh
Wartość, która jest podana na baterii, często bez dodatkowego opisu.
mA
Wartość podana na ładowarce jako output (np. "Output: 8.4V DC 1200mA"). Jeśli używasz ładowarki USB, będzie to najczęściej 500 mA dla USB 2.0 i starszych oraz 900 mA dla USB 3.0 i nowszych.
hh:mm lub m
Czas ładowania od "zera" do pełnej baterii. Czas możesz podać w formacie hh:mm (godziny i minuty) lub wyłącznie minuty. Baterię, która ładuje się w godzinę i 15 minut możesz więc zapisać jako 1:15 lub 75.
Popraw błędne pola!